Narodowe Centrum Kultury prezentuje „Antologię polskiego rapu”, pierwsze wydawnictwo obejmujące całościowo dwudziestoletnią historię polskiego rapu. Na przeszło 500 stronach zamieszczono opisy 200 utworów oraz biogramy 50 czołowych polskich artystów. Całość do pobrania za darmo!
„Antologia polskiego rapu” została napisana przez Dominikę Węcławek, Marcina Flinta, Tomka „CNE” Kleyffa, Andrzeja Całę oraz Kamila Jaczyńskiego. Zawiera opisy 200 wyjątkowych utworów oraz biogramy 50 najważniejszych polskich artystów. Dodatkowo w książce znajdują się wywiady o historii polskiego rapu (m.in. z Kazikiem Staszewskim i Aśką Tyszkiewicz) oraz posłowie Sebastiana „DJ 600V” Imbierowicza. Szatę graficzną zaprojektował Grzegorz „Forin” Piwnicki oraz studio Truest.pl. Do książki dołączony jest słowniczek wyjaśniający znaczenie pojęć odnoszących się do kultury hip-hop. Zapraszamy do lektury!
Naszym zamysłem jest przedstawienie historii polskiego rapu w taki sposób, aby było to istotne źródło wspomnień i informacji dla osób, które związane są z tą muzyką od wielu lat, jak i – a może przede wszystkim – prawdziwa kopalnia wiedzy, przystępnie podanej, dla osób nie mających jak dotąd z hip-hopem do czynienia, kojarzących go z pojedynczych nagrań, bardzo często posługujących się krzywdzącym dla artystów oraz fanów gatunku schematem stereotypów. - czytamy w słowie "Od Autorów".
Już 17 lutego o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z autorami, które odbędzie się w Służewskim Domu Kultury.
W ostatnich dniach opublikowaliśmy Wam "na smaczek" trzy fragmenty materiałów zawartych w książce, znajdziecie je poniżej:
Eis po latach: "Nie chciałem być dorosłym raperem" - fragment komentarza dołączonego do sylwetki
Kazik: "Hip-hop stał się głosem pokolenia, gdy w rocku zabrakło świeżości" - fragment wywiadu
Muflon: "Dziś nie wystarczy już, że raper nagrywa fajne rzeczy" - fragment wywiadu
Komentarze